Pytania i odpowiedzi

Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jestem z Warszawy / Poznania / Krakowa / Wrocławia. A Wy skąd? Gdzie mogę wypożyczyć aparat Instax na wesele?

Wszędzie. Działamy na obszarze całej Polski. W okolicach Kalisza / Ostrowa Wielkopolskiego aparat możesz wypożyczyć osobiście. W innych przypadkach wysyłamy go i odbieramy kurierem.

Ile mniej więcej kosztuje wypożyczenie aparatu na wesele z poprawinami? Będzie taniej niż fotobudka?

120 złotych za wypożyczenie wysokiej klasy aparatu Fuji Instax Mini wraz ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami. Do tego 30 złotych za każdych 10 zdjęć i ewentualnie 30 złotych za wysyłkę w dwie strony, jeśli aparat wypożyczamy na odległość. Tak, będzie taniej niż fotobudka: przykładowo przy 60 zdjęciach mamy koszt 330 złotych; przy 100 zdjęciach 450 złotych. A przecież aparat masz do dyspozycji od czwartku do niedzieli, a nie tylko przez parę godzin jak w przypadku fotobudki.

Co się stanie jeśli kurier nie dowiezie paczki z aparatem?

Aby tego uniknąć, paczkę nadajemy już w środę – mamy więc jeden dodatkowy dzień zapasu. Za opóźnienie z winy kuriera, obniżymy cenę wypożyczenia o 30zł za każdy dzień zwłoki. Dodatkowo, jeśli takie opóźnienie wystąpi dajemy Ci prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu wszystkich pieniędzy.

Co się stanie jeśli zgubię / zniszczę aparat Instax?

W takim przypadku obciążymy Cię kosztami 350 złotych. W pierwszej kolejności zostaną one potrącone z kaucji.

Czy dostanę jakieś akcesoria do fotobudki? Czy sam aparat?

Dostaniesz wszystko co potrzebne: aparat Fujifilm Instax Mini 70, wkłady do aparatu, akcesoria do fotobudki (tabliczki, kapelusze, wąsy, okulary), baterie i zapasowe baterie, mini statyw, instrukcję obsługi po polsku. Słowem: niczego więcej nie musisz organizować (ewentualnie księgę gości).

Kupiłem u Was 120 wkładów do aparatu, a zrobiłem tylko 78 zdjęć. Co z resztą?

Resztę możesz zwrócić, z zaokrągleniem do pełnych dziesiątek. Zapłacisz więc za 80 wkładów, a pieniądze za pozostałe 40 Ci zwrócimy.

Jak jest zasilany aparat? Skąd mam wiedzieć, że na weselu nie wyczerpie się bateria / akumulator?

Aparat jest zasilany dwoma bateriami CR2. Taki komplet wystarcza na zrobienie 300-400 zdjęć. Ty dostaniesz dwa takie komplety, co daje zapas na 600 – 800 zdjęć. Czyli kilka razy więcej niż potrzeba na jedną imprezę.

Dostanę jakąś umowę albo fakturę?

Tak, jesteśmy normalną firmą i działamy całkowicie legalnie. Podpiszemy więc z Tobą umowę, a na koniec wystawimy paragon lub fakturę VAT na wykonaną usługę.

Jak duże są zdjęcia? Ile trzeba czekać na ich wywołanie?

Zdjęcia wyskakują z aparatu Instax natychmiast po zrobieniu, a swój normalny wygląd osiągają po około 90 sekundach. Są drukowane na papierze 86 x 54 mm, zaś wymiary samego obrazu to 62 x 46mm.

Czy robienie zdjęć i obsługa aparatu jest skomplikowana? Czy każdy sobie poradzi?

Samo robienie zdjęć jest banalnie proste. Wystarczy włączyć aparat i nacisnąć spust migawki, czyli nacisnąć dwa przyciski. Jeśli chodzi zaś o obsługę aparatu, to jedyne co trzeba robić to zmieniać wkłady po każdych 10 zdjęciach i starać się nie wyciągać filmu zanim licznik zdjęć spadnie do 0 (wtedy film może się prześwietlić i zdjęcia będą wychodzić nieprawidłowo; w takiej sytuacji najlepiej zmienić paczkę wkładów na nową). Możliwe też, że raz w ciągu imprezy trzeba będzie zmienić baterie: zdarza się to raz na 4-5 wypożyczeń aparatu.


Top